Gäste

EUXINE

Regie

Tess Hutson (VCA)

GOKANOSHO: LOST IN TIME

Regie

Caleb De Leon (GFS)

WAWI

Regie

Michael Portway (VCA)

DO YOU EVEN KNOW...

Regie

Arthur Lecouturier (IAD)

FINGERTIPS

Regie

Basile Vuillemin (IAD)

A LEMON PERFUME

Regie

Sarah Carlot Jaber (IAD)

A LEMON PERFUME

Special Effects

Lucien Keller (IAD)

TRAFFIC

Crew Mitglied

Veselin Dochev (NATFA)

TRAFFIC

Professor

Gospodin Nedelchev (NATFA)

CLIMATE CLIPS - ANGIE BABY

Regie

Benjamin Leichtenstern (HFF)

CLIMATE CLIPS - ANGIE BABY

Produktion

Laura Mihajlovic (HFF)

CLIMATE CLIPS - ANGIE BABY

Produktion

Laura Roll (HFF)

CLIMATE CLIPS - MASTERPIECE

Regie

Miguel Villares (Miami AD School Madrid)

CLIMATE CLIPS - MASTERPIECE

Schnitt

Pablo Remesal García (Miami AD School Madrid)

HERMAN THE GERMAN

Regie

Michael Binz (KHM)

HERMAN THE GERMAN & THE UNIVERSE IN US

Professor

Thomas Bauermeister (KHM)

HOFBRÄU TROPHY - GOLDRAUSCH

Regie

Maximilian Sachsse (Athanor Akademie)

HOFBRÄU TROPHY - GOLDRAUSCH

Ausführender Produzent

Wolf Romberg (Athanor Akademie)

HOFBRÄU TROPHY - HB - FUCKING COLD

Regie

Isa Micklitza (HFF)

HOFBRÄU TROPHY - HB - FUCKING COLD

Regie

Zoë Schmederer (HFF)

INTO MY DREAMLAND

Regie

Mai Seng (FABW)

INTO MY DREAMLAND

Professor

Peter Kuczinski (FABW)

I REMEMBER

Regie

Janna Ji Wonders (HFF)

LIKE A GAME

Regie

Marina Anselm (HFF)

LURE

Regie

Linda Luitz (THN)

MARS CLOSER

Regie

Annelie Boros (HFF)

MARS CLOSER

Regie

Vera Brückner (HFF)

A PERFECT PLACE

Regie

Anatol Schuster (HFF)

PICK AND MIX

Regie

Ozan Mermer (HFF)

PISTOLEROS

Regie

Karin Becker (HFF)

PHOBOS

Regie

Noah Schuller (HFF)

THE SLOW AND THE EVERLASTING

Regie

Lukas Väth (HFF)

THE UNIVERSE IN US

Regie

Lisa Krane (KHM)

WADA' (PREDICTION)

Regie

Khaled Mzher (DFFB)

WHOLE

Regie

Verena Klinger (THN)

WHOLE

Regie

Robert Banning (THN)

CLOUDBERRY

Regie

Marjaana Auranen (TAMK)

CLOUDBERRY

Professor

Pertti Näränen (TAMK)

MILES TO GO BEFORE I SLEEP

Regie

Hanna Hovitie (MUAS)

THE ONE WHO REMEMBERS MORE

Regie

Lauri Autere (TAMK)

THE ONE WHO REMEMBERS MORE

Regie

Minna Valjanen (TAMK)

PET PARROT

Regie

Sini Kononen (MUAS)

WELLINGTON JR.

Regie

Cécile Paysant (FEMIS)

PROSEFHI: GREEK SCHOOL PRAYER

Regie

Thanasis Neofotistos (AMC)

THE MOVEMENT

Regie

Vaibhav Raosaheb Hiwase (SRFTI)

COOPERATION DOCUVILLAGE (LOCAL FISH)

Kamera

Maayan Abadi Grebler

DROP

Regie

Yotam Knispel (BEIT BERL)

GAZLAN

Schnitt

Avner Azulay (BEIT BERL)

HUNGER

Regie

Amit Tzarfati (JSFS)

HUNGER

Drehbuch

Nadav Ruziewicz (JSFS)

ONE NIGHT IN JAFFA

Regie

Raz Bar David Varon (SAPIR)

TEN BUILDINGS AWAY

Regie

Miki Polonski (MFA)

TEN BUILDINGS AWAY

Head of Writing Department

Ronit Yedaya (MFA)

I'M HERE

Musik / Co-Regie

Chikara Uemizutaru (TUA)

MISSING YOU

Regie

Satomi Maiya (TUA)

THE LITTLE DEATH

Regie

Simon Tillaas (DNF)

EVERYTHING WILL BE OKAY

Regie

Patrick Vollrath (UMDK)

EVERYTHING WILL BE OKAY

Professorin

Prof. Dr. Claudia Walkensteiner-Preschl (UMDK)

EVERYTHING WILL BE OKAY

Professorin

Katja Jäger (UMDK)

A DOCUMENTARY FILM

Regie

Marcin Podolec (PWSFTviT)

BLUE LIGHT

Regie

Roman Hodel (HSLU)

BLUE LIGHT

Regie

Lena Mäder (HSLU)

CONVERSATION OVER THE FENCE

Regie

Lisa Gerig (ZHDK)

INLAND

Regie

Piet Baumgartner (ZHDK)

SUSPENDU

Regie

Elie Grappe (ECAL)

IF I HAD IT MY WAY I WOULD NEVER LEAVE

Regie

Marko Grba Singh (FDU)

IF I HAD IT MY WAY I WOULD NEVER LEAVE

Produzentin

Nevena Tomic (FDU)

IF I HAD IT MY WAY I WOULD NEVER LEAVE

Professor

Janko Baljak (FDU)

WITH MANY THINGS TO COME

Regie

Jelena Gavrilovic (FDU)

WITH MANY THINGS TO COME

Professor

Janko Baljak (FDU)

IT IS NOT A GAME

Regie

Dominik Jursa (VSMU)

IT IS NOT A GAME

Cutterin

Maria Hirgelova (VSMU)

IT IS NOT A GAME

Professor

Prof. Ingrid Mayerova (VSMU)

STORY OF AN OBJECT

Regie

Carlota Castells Puig (SAS)

FRAME DROP

Regie

Neil Soffer (UNCSA)

FRAME DROP

Produzent

Santiago Marcos (UNCSA)

FRAME DROP

Professorin

Susan Ruskin (UNCSA)

THE RESORT

Regie

Shadae Lamar Smith (UCLA)